Sprawdzian z lektury quo vadis

Pobierz

Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Lektura w epoce.. Sprawdź się!. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. To nie tylko powieść historyczna z.. "Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Jaką.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. W czym kompała się żona Nerona.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Skomentuj.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska; Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochan; Renesans - zagadnienia powtórzeniowe..

Rozwiąż test!Quo vadis - test.

Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Udostępnij.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo vadis.. Skomentuj.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Wymień trzy postacie historyczne.. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Monika Wiertel; Roczny sprawdzian wiadomości z języka polskiego w klasie IV .. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Test składa się z 12 pytań.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Krzysztof Ficek Data publikacji 2012-08-06 Średnia ocena 5,00 Pobrań .Lektury, książki do czytania - co czytać.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?.

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Co czytać - ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Quo vadis - test wiedzy.. Napisz do nas.. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Sprawdzian z Quo vadis.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1. .. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Test składa się z 28 pytań.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo..

Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

"Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Pytanie 1 /16.. "Quo Vadis" - opracowanie.. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Do czego służyła lektyka?Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyPodczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Jesteś w pozytywizmie.. Udostępnij.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejQuo Vadis, pytania.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt