Główni bohaterowie lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Główny bohater nie: Preview this quiz on Quizizz.. Adaś miał czworo młodszego rodzeństwa, które było bardzo żywiołowe.. Uczęszczał do siódmej klasy gimnazjum w Warszawie.. ODPOWIEDZI 1.d 2.a 3.d 4.c 5.a 6.a 7.a 8.c 9.b 10. b 11.b 12.a 13.b 14. b 15 .Witaj na stronie Quizz.pl.. Główny bohater z przyjemnością rozwiązywał zagadkę znikających drzwi, gdyż: a) był świetnym detektywem, b) kochał pieniądze i skarby, c) potrzebował zarobić trochę pieniędzy na wakacje, d) chciał przebywać w pobliżu fiołkowych oczu panny Wandy.. Adam pochodzi z dobrej rodziny, jego ojciec jest lekarzem a matka opiekuje się jego rozbieganym rodzeństwem.. Za rok miał zdawać maturę.Główny : - Adam Cisowski - uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Jego ojciec był lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem i 4 rodzeństwa chłopca.1) Jak nazywa się główny bohater powieści?. Poniżej przedstawiam etapy rozumowania Adama Cisowskiego, które doprowadziły go do .Przydatność 85% Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy'' Bohaterem książki pt. "Szatan z siódmej klasy", był Adam Cisowski.. U góry znajdziesz quiz Szatan z siódmej klasy.Test sprawdzający znajomość lektury.. Udostępnij.. Adam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi, Ojciec Adasia - lekarz,Bohaterowie z lektury Szatan z siódmej klasy..

Główny bohater nie: Szatan z siódmej klasy DRAFT.

- Adam Cisowski: 17-letni, sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego inteligencję i spryt.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Reklama.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. franciszka.. Bohaterowie: -Adam Cisowski: 17-letni, sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego inteligencję i spryt.. 77 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Znani z innych serii bohaterowie przemierzają świat wzdłuż i wszerz - są zawsze tam, gdzie coś się dzieje i gdzie potrzebna.Bohaterowie lektury - Adaś Cisowski, czyli tytułowy "szatan z siódmej klasy" - siedemnastolatek, który słusznie ma opinię najbystrzejszego chłopaka w całej szkole.. Książka gdzie wyrazista postać głównego bohatera Adasia Cisowskiego, wartka akcja oraz wpleciony wątek kryminalny sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.17.. Następne wideo: NOWY KOD NA 40 ZŁ Hellcase.. Adam miał 17 lat.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Adaś nazwał go "Latającą Grdyką".Miejscem akcji "Szatana z siódmej klasy" jest Warszawa (gimnazjum, w którym uczy się Adam Cisowski, jego dom oraz mieszkanie profesora Gąsowskiego), a następnie dwór państwa Gąsowskich, mieszczący się we wsi Bejgoła niedaleko Wilna..

... Szatan z siodmej klasy-1960.

Dodaj komentarz .. (Burski i Szotak to inni uczniowie w książce, Szostak nawet z zupełnie innej klasy!). by franciszka.. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. K - University grade .Szatan z siódmej klasy, Kornel Makuszyński - audiobook 23 listopada 2015 19 czerwca 2019 robar07 Audiobooki , Lektury Powieść Szatan z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego to zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści .. "Szatan i Judasz.. Nawet brat nie był w stanie ich uciszyć, jednak dzięki detektywistycznym zdolnościom i przenikliwości budził w nich respekt.Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. odgadł metodę pytania profesora.. Drugoplanowi : - Wanda gąsowska - córka państwa Gąsowskich :piękna i inteligętna dziwczyna zakochana w Adamie.. com .. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś tłumaczy list Kamila de Berier), Żywotówkę (opuszczony dom, w którym ukryli się złodzieje) i plebanię księdza Kazuro.Jak miał na imię profesor Gąsowski i jego brat?. .podaj czas fabuły i bohaterowie drugoplanowi oraz epizodyczni z lekturu szatan z siódmej klasy..

Szatan z siódmej klasy DRAFT.

Za rok miał zdawać maturę.Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Peliji 5 lat temu.. 2) Kto jest autorem powieści?. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to typowa powieść detektywistyczna, w której główny bohater, obdarzony umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, "po nitce do kłębka" odnajduje rozwiązanie zagadki.. Paweł Gąsowski był profesorem historii w szkole, do której uczęszczał Adaś Cisowski.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Odpowiedz.. odgadł metodę pytania profesora.. Swoje przezwisko otrzymuje od nauczyciela historii - profesora Gąsowskiego, który dostrzega cechy intelektu u Adama.Test z "Szatan z siódmej klasy" Dowiedz się co wiesz na temat lektury "Szatan z siódmej klasy" Tagi dla tego testu: HappyJak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?. Dolina Śmierci" to siódma część z 11-tomowego cyklu przygodowego autorstwa Karola Maya.. 4) Jakiego przedmiotu uczył profesor Gąsowski?Strona główna.. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym "szatanem z siódmej klasy"..

Szatan z siodmej klasy-1960.

"Szatan z siódmej klasy" - gatunek powieści Powieść "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego została opublikowana drukiem w roku 1937.. Był uczniem siódmej klasy w męs.Przydatność 80% Bohaterowie z lektury "Szatan z VII klasy".. Miał 17 lat.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!. 3) Jak nazywa się ukochana Adasia?. Adama cechuje spokój i rozwaga, dzięki którym .. Jego ojciec był uznanym lekarzem, zaś matka opiekowała się domem.. -profesor Paweł Gąsowski - nauczyciel historii , z powodu swojego roztargnienia bardzo zabawny, rozmiłowany w swoim przdmiocie.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Główne wątki w powieści Kornela Makuszyńskiego, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lektury"Szatan z siódmej klasy" - bohaterowie - strona 2, Drugi opryszek - ludzki szkielet, chudy i kościsty niczym śmierć.. od1918r do 1937r Bohaterowie a)główni:Adaś Cisowski (bohater główny i tytuowy) b)drugoplanowi:prof. Paweł Gąsowski, Wanda, Iwo Gąsowski, Ewa Gąsowska, Staszek Burski c)epizodyczni:rodzina Adasia,Przyjaciele Adasia, złodzieje, Francuz .Szatan z siódmej klasy AUDIOBOOK (Kornel Makuszyński) to obowiązkowa lektura w szkole podstawowej (w klasie V).. Zawiera nieodpowiednie treści?. Jest to powieść skierowana do młodzieży, jej główny bohater to młody człowiek uczeń siódmej klasy, z którym młodzi czytelnicy mogą się utożsamić.Charakterystyka bohaterów .. Jest to jedna z ulubionych powieści dla nastolatków.. Quiz w Poczekalni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt