Charakterystyka pestki z lektury ten obcy

Pobierz

Kiedy Julek i Marian wracają okazuje się, że budowa mostu w Strykowie nie rozpoczęła się.. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom.Jedną z bohaterek książki dla młodzieży I.Jurgielewiczowej pt.,, Ten Obcy" była Pestka .. Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką.. "Ten obcy" - charakterystyka bohaterów Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Powieść Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Pestka to jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".. • "Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Napisz charakterystykę Pestki z Ten Obcy.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Jest bratem ciotecznym Mariana Pietrzyka.. Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. "Z tą osobą chciałbym się zaprzyjaźnić"(Warto tyle napisać, ponieważ moja pani powiedziała np. "Trzynaście zdań to za mało" .Uszanujcie moją prace) 1.Opisuję Pestkę Ubyszównę postać literacką z lektury "Ten Obcy"..

Refleksje po lekturze "Tego ...Test z lektury: "Ten Obcy".

Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Chłopcy, jak zawsze, obejrzeli ją ze wszystkich stron, dzieląc sięPewnego dnia na wyspę trafia tajemniczy chłopiec.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Marian Pietrzykto jeden z bohaterów książki Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy".. wesoła, energiczna, impulsywna, ufna, pogodna, pomocna, koleżeńska, samolubna, zaradna, roztrzepana, gadatliwa, życzliwa, pomysłowa (podać sytuacje w jakich potwierdziła te cechy.). Bartusra 5 lat temu.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.z bohaterów książki pt. ?Ten obcy.. Nie wiadomo jak miała na imię ponieważ wszyscy wołali na nią ,,Pestka" .. Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Zenek wyjawia im, że pochodzi z Wrocławia.. Następnie wspólnie z Ulą obserwują pływackie zdolności Pestki.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.. Pestka ma wspaniałych rodziców, którzy bardzo ją kochają.. Jej kontynuacją jest powieść "Inna?Powieść ta została wpisana na Listę Honorową H.Ch.. Prosze , bo mam to na ..

+0 (1) ... Muszę napisać Charektersytyka postaci Zenka lub Uli z lektury Ten Obcy !

Dziewczyna mieszkała w Warszawie a do Olszyn przyjechała na wakacje.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Ma około dwunastu lat i nie ma rodzeństwa.. Ma żal do matki, że to nie ona pomogła chłopakowi i nie zachowała się tak, jak doktor Zalewski.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem.Charakterystyka Pestki Ubyszówny Pestka Ubyszówna podobnie jak Marian należy do drugoplanowych bohaterów powieści "Ten obcy".. Pestka jest postacią pozytywną, o silnej osobowości i wzbudzającą sympatię.Pestka Ubyszówna jest jedną z głównych bohaterów powieści "Ten obcy".. Filmy.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.Najmłodszy z paczki przyjaciół.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. Skomentuj.. Mieszka z matką i ojcem we Wrocławiu.. Ulubionym miejscem ich zabaw była wyspa na rzece Młynówce.Ten obcy - wydana w 1961 roku powieść napisana przez Irenę Jurgielewiczową.Jest lekturą uzupełniającą w klasie VI szkoły podstawowej.. Pestka jest ładna, dobrze wysportowana, pewna siebie, inteligentna, odważna, stanowcza .Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy.. Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama..

Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.

Była bardzo ładna i wysportowana.. W tym czasie Pestka i Ula są z Zenkiem na wyspie.. Jest ładą trzynastolatką, o wysokiej i smukłej posturze, a także o ciemnych włosach i jasnych oczach, których spojrzenie nieraz potrafi przenikać do szpiku kości.TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 4 Rozmowa o urodzie Pestki trwałaby może jeszcze dłużej, gdyby nie to, że dotarli właśnie do domku, w którym mieszkała Ula.. Udostępnij.. Miała 13 lat i chodziła do klasy z Ulą , która także spędzała wakacje w olszynach.Przydatność75%Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy".. Nie może znieść ograniczenia swobody, marzy o wielkich, pasjonujących przygodach.. Początkowo bohaterowie traktują go jak intruza, z czasem zaprzyjaźniają się.. .4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Jest… Czytaj dalej →82%38głosów.. Z kolei Julek wspomina, że choć ojciec czasem na niego huknie, to rozmawia z nim jak z dorosłym, a jego koledzy szanują mężczyznę, który zawsze .Przydatność 75% Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Jest ciotecznym bratem Julka..

.. PROSZĘ!Pestka Ubyszówna - charakterystyka Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.

Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. "Ten obcy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Marian Pietrzyk, Julek Miler, Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska spędzali wakacje we wsi Olszówka.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Pestka Ubyszówna zawsze pragnie być w centrum zainteresowania.. To tzw. "żywe srebro" - jest bardzo żywiołowy, energiczny i impulsywny.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.. Prawie zawsze ma poważny wyraz twarzy.Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Pojawienie się Zenka i konieczność dotrzymania tajemnicy sprawiają, że staje się opryskliwa dla matki, z którą zawsze potrafiła się dobrze porozumieć.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Przybycie Zenka na wyspę jest dla niego wielkim wydarzeniem.Charakterystyka Pestki z Ten Obcy Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Spędza wakacje u dziadków w Olszynach.. Jego charakterystyczną cechą wyglądu, są często uniesione brwi.. Ma zranioną stopę, jest głodny i zmęczony.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.. Andersena (), na którą wpisywane są wybitne książki współczesnych pisarzy z całego świata, służące ideom przyjaźni i zbliżenia między dziećmi .Plik Wypracowanie Ten Obcy Charakterystyka Pestki.txt na koncie użytkownika beata2702 • folder I.Jurgielewiczowa Ten obcy • Data dodania: 27 lip 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Zenek Wójcik, bo tak nazywa się przybysz, zwierza się Uli, że ma ojca alkoholika, który się nad nim znęca.Tata Pestki zawsze podrzuca jej smakołyki, rodziciel Mariana cieszy się, że w domu rządzi mama i chętnie się jej podporządkowuje nawet, gdy przed kolacją przegania go z jego praca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt