Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie małego ksiecia

Pobierz

Minimum 200 słów, pls tylko nie z netaPrzemówienie lisa do małego księcia na temat jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś .. Lis jednak na niego w pewnym momencie spojrzał i zapytał:Przygotuj opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Ksiecia(200słów) 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -17.11.2019 (14:21) - przydatność: 13% - głosów: 8Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę "Mały Książę".. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Opowiadanie: Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży.. Lecz najbardziej interesującym fragmentem tego pobytu było spotkanie z lisem.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę "Mały Książę".. Powiedział mu również, że t o, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.. Wiemy, że pilot lądował awaryjnie na Saharze, natomiast opowieści Małego Księcia przenoszą odbiorcę w odległą przestrzeń kosmiczną.~~~~~ Małego Księcia, tytułową postać książeczki autorstwa Antoine de Saint-Exupery'ego, widzimy po raz pierwszy na Saharze, kiedy prosi pilota samolotu tam rozbitego o narysowanie mu baranka..

Swoim blaskiem i pięknem zauroczyła małego księcia.

Lis może być symbolem mądrości, przyjaźni, a także ufności.. Wpajała mu, że jest jedyna na całym świecie.. Był ona dość dziwna.. Gdzieniegdzie były wykopane niewielkie dziury w ziemi.Na szóstej planecie Mały Książę spotkał uczonego Geografa, który doradził mu, by ten udał się na planetę Ziemia, gdzie żyją ludzie.. Moim zdaniem najciekawszą wyprawą Małego Księcia był pobyt na Ziemi.. Spotkał również żmiję, ktora obiecała, że pomoże mu w powrocie na jego palnetę.Róża z jego planety pozornie go okłamała.. Kiedy minął tydzień od rozbicia się samolotu narratora skończył się zapas wody.Przydatność 65% Wędrówki Małego Księcia po planetach.. Charakteryzacja mieszkańców planet odwiedzonych przez Małego Księcie: LATARNIK: -niedorzeczny -wykonuje pożyteczna pracę(gdy słońce wschodzi zapala lampe, a gdy zachodzi gasi ją)-według Małego Księcia -sam mówi o swojej pracy, że jest straszna, ponieważ nie ma czasu na odpoczynek -latarnik nie zajmuje sie tylko swoją .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży..

Pewnego dnia jednak na jego małej planecie wyrosła róża z czteroma kolcami.

Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę "Mały Książę".. Początkowo poczuł się zdradzony i oszukany, ale dzięki słowom lisa:,,Dobrze widzi się tylko sercem.Planeta 325 - zamieszkana przez króla; król prezentował żądzę władzy, krótka charakterystyka: Król kocha rozkazywać, każdy powinien wykonywać jego polecenia, chciałby rządzić zachodami słońca, ale dopasowuje się do sytuacji, bo zależy mu na autorytecie.. Mówił o baobabach, o Róży i o tym, że wszystko jest w porządku, że jego przyjaźń z Różą kwitnie, i że codziennie ogląda zachody słońca.. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę "Mały Książę".. Wypracowanie powinno .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Mały Książę opowiedział pilotowi o wizytach na różnych planetach, o uczuciach do jego róży, o przyjaźni z lisem, oraz o spotkaniu ze złowrogim wężem..

Poszli zatem w kierunku zachodu słońca, a Mały Książę opowiadał mu, jak to jest na jego planecie.

Dowiaduje my się także, iż chłopiec pochodzi z asteroidy o nazwie B-612.Te niezwykle trafne spostrzeżenia lisa doskonale opisują rzeczywistość.. Według Małego Księcia "dorośli są bardzo dziwni" - nie potrafią się cieszyć światem, wciąż coś obliczają, albo okłamują sami siebie.. To właśnie tu, na Ziemi poznał pilota.. I kiedy mały książe miał już się wynieśc z planety król i inni mieszkańcy przyszli do małego kięcia i powiedzieli mu jak bardzo im pomógł gdy ich odwidzil i chcieli się odwdzięczyć znalezli dużo motyli i wyprawili przyjęcie dla rózy .Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Bohaterami tegoż opowiadania są również zwierzęta np.: lis, żmija i rośliny - róża.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem, czy rozumem, lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy mieli do wyboru uczniowie ósmych klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin z języka polskiego.Drugi z zaproponowanych tematów tekstu własnego brzmiał: "Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał .Opowiedz o spotkaniu Malego Ksiecia z lisem?.

2011-01-15 16:37:46 Uczucia Małego Księcia wobec Róży 2009-09-12 13:03:11 zadanie z małego ksiecia pomocy!!!

Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Opowiadanie: Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży.. Dopiero na planecie Ziemia mały bohater pojął, iż istotą każdej przyjaźni jest "oswojenie się", tj. zbudowanie przez dwie strony więzów świadczących o wyjątkowości osób w przyjaźni, wzajemnej akceptacji i zrozumieniu.Na pustyni Mały Książę spotkał również Lisa, który zachęcił go do oswojenia czyli stworzenia więzi.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.Które spotkanie Małego Księcia uważasz za najciekawsze - spotaknie z lisem.. Lis wyjaśnił.Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę.. Czasu i miejsca akcji nie da się jednoznacznie określić..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt