Jak odczytać stan licznika wody

Pobierz

Te powinno się czytać od lewej strony licznika, …Starsze pokolenie bez wątpienia pamięta jeszcze, jak co jakiś czas do drzwi domu lub mieszkania pukał inkasent, któremu podawało się odczyt z licznika wody.Ilość pełnych metrów sześciennych zużytej wody jest oznaczona kolorem czarnym, natomiast cyfry w kolorze czerwonym oznaczają wartości dziesiętne, setne i tysięczne.Nakładka AT-WMBUS-11 na licznik wody - jak odczytać stan?. Od 3 lat taki …Stan podlicznika można również podać: wysyłając Numer Nabywcy, datę odczytu i stan podlicznika na adres: .. Jakiś czas temu wymieniano u mnie licznik nowy.. Chciałem zapytać czy ktoś miał podobną sytuację z licznikiem wody METRONA - dotyczy modelu ze zdalnym odczytem.. Obserwujemy wtedy na odczytach radiowych …ZDALNY ODCZYT LICZNIKÓW WODY 157 jak i archiwizowanych zaopatrzonych w "pieczęć" czasową oraz danych serwisowych jak numer urządzenia pomiarowego, alarmy …Oddział Sieci i Urządzeń Wodno-Kanalizacyjnych.. Aby odczytać licznik elektroniczny potrzebujemy kodu OBIS (jest to numeryczny kod, który pozwala identyfikować dane …Poziom 3.. Powtórz tę procedurę …W przypadku posiadania wodomierza sprzężonego odczyty poszczególnych liczydeł proszę wpisać w poniższe pola: "Kod klienta" oraz "Punkt odczytowy" mogą Państwo znaleźć …Ja słyszałam że można puszczac wodę bardzo małym ciurkiem, tak żeby nie ruszyło licznika - nazbierac np. wiadro w nocy i spłukiwac kibel..

W tym celu należy odczytać stan …Odczyt wodomierza.

Odkręcamy delikatnie kran i pozwalamy płynąć wodzie, aż wskazówka znajdzie się na zerze.. Potem podstawiamy pod kran …Prosty sposób na sprawdzenie licznika wody W gospodarstwie domowym można w prosty sposób sprawdzić wskazania licznika wody.. Odczyt licznika wody; Informacje; Druki do pobrania; Badania próbek wody; Regulamin dostarczania wody i …Contents1 Jak poprawnie sprawdzić liczniki wody1.1 Jak poprawnie sprawdzić poszczególne liczniki wody?1.1.1 Jak poprawnie sprawdzić wodomierz?1.2 …Każda cyfra oznacza w tym wypadku 100 ml wody.. Ilość pełnych metrów sześciennych zużytej wody wskazują pola w kolorze czarnym.. Nowy ma nakładkę (moduł) AT-WMBUS-11.Manipulacja stanem licznika Nakładki Itrona da się nie tylko zdalnie odczytać, ale też zdalnie programować.. Aby to zrobić, zanotuj numery trzech czerwonych cyfr.. Cześć.. Cyfry na tle czerwonym oznaczają natomiast wartości …Jeśli taka bateria jest nieprawidłowo zainstalowana albo uszkodzona, woda ciepła może być cofana przez wodę zimną..

Czytamy od lewej strony licznika, łącznie z zerami.

Wskazanie wodomierza (tylko pełne m3) jest podstawą do rozliczenia zużycia wody i odprowadzenia ścieków.Jak prawidłowo odczytać wodomierz?. Weź 10-litrowe wiadro, napełnij wodą i wylej.. Ilość pełnych metrów sześciennych zużytej wody oznaczana jest kolorem czarnym, natomiast cyfry w kolorze czerwonym oznaczają …Odczytu stanu bieżącego wodomierza dokonuje się tylko w pełnych metrach sześciennych, nie uwzględniając wartości wskazywanych przez wskazówki lub w przypadku innego …Warto zwrócić szczególną uwagę głównie na czarne cyfry lub te cyfry, które umieszczone są na czarnym polu.. Dokonując odczytu wodomierza należy podawać tylko czarne cyfry (czytane od lewej strony licznika (łącznie z zerami), które …Jak odczytać wskazania wodomierza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt