Różne zapisy tego samego ułamka czyli rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych

Pobierz

2/195(podręcznik) Dodawanie ułamków dziesiętnych - zad.. Pamiętajmy jednak, że każdy ułamek można rozszerzyć, jednak nie każdy ułamek można skrócić.Odejmowanie ułamków zwykłych Ułamki dziesiętne Ułamki o mianownikach 10, 100, 1000, .. Zapisywanie wyrażeń dwumianowanych, cz. 1 Zapisywanie wyrażeń dwumianowanych, cz. 2 Różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego Porównywanie ułamków dziesiętnych Dodawanie ułamków dziesiętnych Odejmowanie ułamków dziesiętnych Pola figurUłamki zwykłe i dziesiętne: obrazowe przedstawianie ułamków; rozszerzanie i skracanie ułamków; dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych; różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego; dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych; porównywanie ułamków; Geometria.. Jeśli licznik i mianownik ułamka podzielimy przez tę samą liczbę, różną od zera, to wartość ułamka nie zmieni się.. Dzięki filmom nauczysz się zamieniać ułamki zwykłe na dziesiętne i odwrotnie.. 0%.Dakar 2017: Ułamki sekund od czołowego zderzenia z Sebastianem Loebem .. Oznacza to, że porównujemy kolejno cyfry z których zbudowany jest ułamek dziesiętny, czyli zaczynamy od .Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Zadania, które zostały zapr.Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych poprzez skreślanie lub dopisywanie zer.Różne zapisy tego samego ułamka, czyli rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych to czwarty film z cyklu ułamki dziesiętne..

Różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego 106 • 107 ≡ 4.6.05.

Ułamki o mianownikach 10, 100, 1000.. Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis!. Porównywanie ułamków dziesiętnych 108 • 109 ≡ 4.6.06.0%.. Szybkie przypomnienie: Skracanie ułamków nie zmienia ich wartości - to nadal ten sam ułamek, ale wyrażony w innej formie np. 6/8 i 3/4 wyrażają dokładnie tą samą liczbę.. mierzenie i nazywanie kątówChodzę do 4 klasy i mam problemy z ułamkami "Rozszerzanie i skracanie ułamków" wczoraj miałam take zadanie Każdy z podanych ułamków zapisz:a) w postaci ułamka o mianowniku 60, b) w postaci ułamka o liczniku 36.zaloguj przez facebook zaloguj przez gmail; Zapomniałeś hasła?. 4/188, 3/190, 4/193 (podręcznik) Porównywanie ułamków - zad.. Dodawanie ułamków dziesiętnych.. 5,7/200Szkoła Podstawowa nr 7 im.. Porównywanie ułamków zdziesiętnych.. Popatrzcie na rysunek z Waszego podręcznika Podczas rozszerzania ułamków zwykłych przez 10, 100, 1000 można zauważyć, że powstaje inny zapis ułamka, ale dalej oznacza taką samą część całości (czyli ułamek nie zmienia swojej wartości).. Przed Wami dzisiaj bardzo łatwy temat.Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.. W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników .Lekcja z działu #ułamkidziesiętne dla klas 4 i 5 ️ ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne i ułamków dziesiętnych na ułamki zwykłe - zad..

Różne zapisy tego samego ułamka, czyli rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych to czwarty film z cyklu "ułamki dziesiętne".

Wstęp.. Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?. Na poprzednich lekcjach poznaliście zapisywanie wyrażeń dwumianowanych w postaci ułamka dziesiętnego i ułamka dziesiętnego w postaci wyrażenia dwumianowanego.. #2 MATpowtórki - UłamkiTemat: Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych (różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego).. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu.Temat: Różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego.. Zapamiętasz • różne sposoby zapisu tych samych liczb.. Różne zapisy tego samego ułamka.. Na przykład.. Skracanie .Rozszerzanie ułamków - krok po kroku.. Nasze cele.. LOGOWANIEUłamki o mianownikach 10, 100, 1000,… 101 • 102 ≡ 4.6.02.. Zapisywanie wyrażeń dwumianowanych, cz. 2 105 ≡ 4.6.04.. Szkoła Podstawowa nr 7 w LubliniePrzekształcanie ułamków.. Rozszerzanie ułamków - mnożymy licznik i mianownik przez tą sama liczbę różną od zera; ułamek otrzymamy w ten sposób jest równy ułamkowi wyjściowemu.. który z dwóch ułamków dziesiętnych jest większy, wystarczy porównać kolejno rzędy, zaczynając od najwyższego.. 1,4 /184 (podręcznik) Różne sposoby zapisu jednostek wagi, długości i pieniężne - zad.. Zrozumiesz • że dopisywanie zer na końcu ułamka dziesiętnego ułatwia zamianę jednostek i nie zmienia wartości liczby.. Kliknij tutaj, aby odzyskać hasło!.

Różne zapisy tego samego ułamka.

Opis: Ta playlista dotyczy działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu.Oficjalna strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 3 im.. Wyrażenia dwumianowane.. Dzień dobry!. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Z tej wideolekcji dowiesz się: - Co to znaczy skrócić ułamek, - w jaki sposób skracamy ułamki, - czy ułamki po skróceniu oznaczają tyle samo?Bardziej wypa.Ułamki zwykłe i dziesiętne: obrazowe przedstawianie ułamków; rozszerzanie i skracanie ułamków; dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych; różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego; dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych; porównywanie ułamków; Geometria: mierzenie i nazywanie kątówWówczas w sekcji skracanie pojawi się Twój ułamek w formie maksymalnie skróconej oraz instrukcja jak samemu znaleźć formę skróconą krok po kroku.. CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.. Potrafisz.. Skracając ułamek 12 18 przez 2, otrzymujemy 6 9.19.06.2020 Temat: Różne zapisy tego samego ułamka dziesiętnego - ułamki równe..

Zapisywanie ułamków dziesiętnych.

Sprawdź: Przepraszam, nie zauważyłam wcześniej, że ćwiczenia do wykonania ì9.. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie, Lublin.. w sytuacjach typowych • zapisywać ułamki dziesiętne z pominięciem .. Zapisywanie wyrażeń dwumianowanych, cz.1 103 • 104 ≡ 4.6.03.. Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt