Tematy sprawdzianu lektury tajemniczy ogród

Pobierz

opis Mary Lennox z lektury pt. " Tajemniczy ogród " 2009-03-05 18:44:55; pytanie z lektury " tajemniczy ogród .Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Losy Mary Lennox - Mary Lennox urodziła się w Indiach.Tuż po urodzeniu została oddana na wychowanie hinduskiej niani, która musiała spełniać każde jej żądanie.Podobne tematy: • Literatura dla dzieci i młodzieży • Tajemniczy ogród - streszczenie, plan wydarzeń • Dziewczynka z szóstego księżyca - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • Agaton Gagaton - streszczenie, problematyka • Oskar i Pani Róża - streszczenie,problematyka, charakterystyka OskaraTajemniczy ogród - lektury z omówieniem, szkoła podstawowa i gimnazjum .. Opinie klientów na temat produktu.. Mary praktycznie nie znała swojej matki.. Udostępnij.. :) Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytali.. Wybierz sortowanie .. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .Tajemniczy ogród - test znajomości lektury.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Ta zapewniła jej, wszystko, co dziecku potrzebne, oprócz ciepła matczynego serca.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. 0%Od 4 do 15 stycznia w Programie 1 można było słuchać fragmentów słuchowiska według powieści Frances Hodgson Burnett pt. "Tajemniczy ogród" w adaptacji Emilii Stawskiej i w reżyserii Jana .Lektury; Jak napisać ..

Rozwiąż test!Test z lektury Tajemniczy ogród.

Tagi dla tego testu: nauka,lekturaFajna lektura.. Gdzie wychowywała się Mary?. Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Tajemniczym Ogrodzie #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #frances h. burnett, #tajemniczy ogród 944 x, 2017-11-22 11:59:44 Wyślij zgłoszenie .W imieniu swojej klasy napisz zaproszenie skierowane do mieszkańców Tarnowskich Gór na spektakl "Tajemniczy ogród" Poprawne odpowiedzi (0-1) 1 Hodgson Burnett 2 c 3 b 4 c 5 b 6 c 7 c 8 b 9 b 10 c 11 zaproszenie musi zawierać: tytuł spektaklu, godzinę, datę, miejsce, informację kogo się zaprasza i kto jest autorem zaproszenia (dana .Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Temat: '"Tajemniczy ogród" - opowieścią o przyjaźni, która odmieniła losy bohaterów.. Praca w ogrodzie 15.. Spotkanie z Martą 7.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena..

Colin-syn pana Cravena 17.Tajemniczy ogród.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem.. Uczniowie podczas czytania mieli zaznaczyć opisy miejsc zawarte w lekturze.. Uporządkuj zdarzenia chronologicznie, dopisując odpowiednie cyfry w lewej kolumnie tabeli: .mała i inni o nie myśleli, sądziła zatem, że tak zawsze być musi.. Społeczność .. 0 0 Odpowiedz.. Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Opublikowano: 11 luty 2010 | Drukuj | E-mail | Odsłony: 189940.. Okazuje się też, że tajemniczy ogród był ulubionym miejscem matki Colina i został zamknięty przez rozpaczającego po jej śmierci męża, a Ben mimo decyzji swego chlebodawcy stara się dbać o porastające go różane krzewy.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku.. Ten test jest pomocny, jak ktoś sobie chce coś powtórzyć.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.Witam mam na jutro zadanie domowe napisac wypracowanie na temat lektury tajemniczy ogród DAJE NAAAJ PROSZE !.

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. 13 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. :D. dodany: 2015-03-02 20:44:38, przez: GabrysiaSeriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.. Część 1.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. 0 ocen | na tak 0%.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Podobne pytania.. Tylko.. Chciała tylko wiedzieć, czy zna dzie się teraz między ludźmi miłymi, którzy będą dla nie grzeczni i pozwolą eOmawianie lektury rozpoczęliśmy od tytułu.. Tajemniczy krzyk 9.. Odkopanie klucz 11.. Powrót do Anglii.. Patixella 4 lata temu.. Oznaczenia na marginesach i opracowanie na końcu książki ułatwiły mi przygotowanie do sprawdzianu z tej lektury.. :(" no i nie polecam bo z tajemniczego ogrodu dostałam ,3+, XD i tak nie polecam bo nawet jeżeli tysiące razy sprawdzi w lekturze to jak się odpowie poprawnie to moja mama mówi ,że maja to tajemniczy ogród jeżeli tego nie zrobisz na 45-45 to zabieram ci komurke na miesiąc.. Wszystkie opinie.. Rozmowa z wujem 16..

Test wiedzy online z lektury szkolnej.Quiz tajemniczy ogród.

quiz ten sprawdza czy znasz lekturę pod tytułem,,Tajemniczy Ogód '' #lektura, #anime 271 x, 2017-05-22 17:24:041.. Cele lekcji - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.Zobacz 12 odpowiedzi na pytanie: pytanie z lektury "tajemniczy ogród" 1.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści "Tajemniczy Ogród"?. Moje wrażenia po lekturze.. Zawiera 16 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Właśnie omawiam i ćwiczę na kartkówkę na jutro.. i taka rozmowa więc nie polecam :( .Tajemniczy ogród - Problematyka utworu Tytuł "Tajemniczy ogród" można rozumieć nie tylko w sensie dosłownym, jako dawno opuszczone miejsce, w którym przed laty wydarzyło się nieszczęście i do którego trudno dotrzeć, ale także - w wymiarze symbolicznym - jako obraz postaw głównych bohaterów.Tajemniczy ogród test Zobaczcie czy dobrze przeczytaliście lekturę!. Rozdział 10.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.. Czytelna, dość spora czcionka rzeczywiście pomaga w .Test ze znajomości lektury "Tajemniczy Ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt