Tematy wypracowań z lektury szatan z siódmej klasy

Pobierz

Napisz wypracowanie na jeden z tematów: 1.Podobne tematy: • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Szatan z siódmej klasy - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • Awantura o Basię - opracowanie, problematyka, opisy bohaterówWypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Klasa 6 Polski.. Na szczęście Wandzia udziela mu pomocy.Napisz opowiadanie na temat lektury pt. Szatan z siódmej klasy .. Napisz list, w którym zachęcisz kolegę do przeczytania książki "Szatan z siódmej klasy".. "Szatan z siódmej klasy" plan ramowy Połącz w pary.. 3.Rozszyfrowanie tajemniczego zapisu i odnalezienie skarbu francuskiego oficera .. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Opowiada ona o wakacyjnej przygodzie siedemnastoletniego Adasia Cisowskiego.. wg Szczepaniak1.. Odkrycie zapisków księdza Kokoszki.. Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Cel ogólny: - zachęcenie do przeczytania lektury - rozwijanie i ujawnianie językowych możliwości uczniów - doskonalenie umiejętności kluczowych Cele operacyjne:80% Recenzja powieści "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Był to człowiek na pozór nieporadny i zagubiony.. Test znajomości treści lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"..

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.

Okazało się nawet, że dzięki bystrości umysłu może osiągać lepsze wyniki w nauce.Scenariusz lekcji języka polskiego na podstawie lektury "Szatan z VII klasy".. 79% Wywiad z Adasiem Cisowskim, głównym bohaterem lektury "Szatan z siódmej klasy".. Śledzenie dziwnego przybysza.. 1.O jednej z postaci historycznych profesor Gąsowski nie chciał mówić.. Dzięki temu uczniowie klasy siódmej zawsze byli przygotowani, a profesor, sądząc, że rozbudził w ich sercach zamiłowanie do historii, był dumny ze swych osiągnięć.Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Ogłuszenie Adasia.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. wg Radziszewska1.. Powieść została napisana w 1937 roku.. Twoja wypowiedż ma przedewszystkim : *poinformować.Napisz list do kolegi (koleżanki), w którym podzielisz się wrażeniami na temat książki Szatan z siódmej klasy.• Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • O dPraca klasowa "Szatan z siódmej klasy"..

Szatan z siódmej klasy Test.

1.Powtarza i utrwala wiadomości na temat słowników.. czas : 45 min.. Masz do wyboru tematy takie jak : 1.Przypadkowe odkrycie zaginionych drzwi,znalezienie tajemniczego zapisu .. 76% Charakterystyka Adama Cisowskiego z powieści pt." Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. 1.Wymienię znane mi słowniki i krótko je scharakteryzuję.. Klasa 6 Polski.. wg Alegriat.Podczas wieczornego spaceru Adam i Wandzia zauważają mężczyznę obserwującego dworek z ukrycia.. Lektura "Szatan z siódmej klasy"-specjalnie dla klasy VIA Koło fortuny.. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.. Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.. Jego zachowanie wskazywało, że był człowiekiem wiecznie roztargnionym, żyjącym w świecie wielkich postaci historycznych.. Pomoc koledze w odzyskaniu wiecznego pióra.. Bardzo proszę o szybką odpowiedźSZATAN -test.doc.. Chłopca obdarzonego dużym"Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Scenariusz zajęć dla klasy VI "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyński Temat: Biuro Detektywistyczne "Adam" przyjmie zlecenie..

Pomoc uczniom 6 klasy.

1.Powtórzę i utrwalę wiadomości o słownikach.. Poznanie z mieszkańcami.. Wanda Gąsowska pisze list do koleżanki.. 82% Wywiad z Adasiem Cisowskim "Szatan z siódmej klasy''Przejrzawszy metodę z łatwością mógł wyliczyć, którzy z jego kolegów i kiedy będą odpytywani.. Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. (31 KB) Pobierz.. Nie ukłoniłby się jej i nie podałby jej ręki.Szatan z siódmej klasy Ruletka.. Zostaje ogłuszony i traci przytomność.. Test znajomości treści lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Napisz list do kolegi, w którym opowiesz, dlaczego warto przeczytać powieść "Szatan z siódmej klasy".. "Adamie, przyjeżdżaj szybko do Bejgoły, wydarzyło się coś niezwykłego!". Wizyta profesora.. Rozwiązanie sporu z rodzeństwem.. Decyzja Adasia o wyjeździe do Bejgoły.. Przyczynę powstania Szatana z siódmej klasy autor wyjaśnia w tekście innej powieści pisząc, że zawiera ona trzy czwarte prawdy i jedną czwartą zmyślenia, a nazwiska profesora Gąsowskiego i Adasia Cisowskiego są autentyczne (jest to żart i autoreklama).Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Szatan z siódmej klasy Główne wątki "Szatana z siódmej klasy" Powieść Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy" możemy zaklasyfikować jako powieść detektywistyczną dla dzieci i młodzieży.Dlatego między innymi należy przyjąć, że główny wątek powieści dotyczy sprawy rozwiązania zagadki dworu Gąsowskich, której podejmuje się .test znajomości lektury Szatan z siódmej klasy Test..

Szatan z siódmej klasy Krzyżówka.

Jeśli czytałeś / aś Szatana z siódmej klasy na pewno poradzisz sobie w tym teście!. 2.Wybiorę odpowiedni słownik, by wyszukać w nim informacje.Szatan z siódmej klasy - tematy na zadanie klasowe Bardzo proszę o propozycje tematów na zadanie klasowe z lektury Szatan z siódmej klasy z uwzględnieniem poznanych form wypracowań w klasie szóstej.Utwór Kornela Makuszyóskiego Szatan z siódmej klasy jest przykkadem (wg kryterium czasowego) powiešci (wg kryterium tematycznego) Okrešl ro zaj poznanej powiešci, biorqc pod uwagq jej temat, a nastqpnie u upe+nij wnios' k. historyczne gdy šwiat przedstawiony istnieje w odlegFych czasach, znanych pisarzowi jedynie wspótczesne''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie.,, Szatan z siódmej klasy " to kolejna, znakomita i ponadczasowa powieść Kornela Makuszyńskiego.. "W czasie wakacji poznałam niezwykłego chłopca.".. Szatan z siódmej klasy 6ba (Łekno) Teleturniej.. - taką oto depeszą rozpoczyna się nowy rozdział powieści, którego autorem jesteś Ty.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.. Wszystko to razem sprawia, że "Szatana z siódmej klasy" czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością.. Profesor był bowiem historykiem nie tylko zawodowo ale również z zamiłowania.Darzy innych ludzi sympatią, nie jest zawzięty, nie potrafi długo się złościć.. "Szatan z siódmej klasy" - ramowy plan wydarzeń Połącz w pary.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Adaś postanawia schwytać intruza, lecz niestety mu się to nie udaje.. Pojawienie się tajemniczego malarza.. Rozwiąż test.Szatan z siódmej klasy (K. Makuszyński) Geneza utworu.. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.dopisz ciąg dalszy lektóry szatan z 7 klasy - wymyślone samodzielnie zadanie dodane 7 stycznia 2016 w Język polski przez użytkownika paulina góra [Szkoła podstawowa] wypracowanieLista wypracowań w kategorii Szatan z siódmej klasy.. "Ach, kochany Augustynie.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.ni źli klasa siódma w czasie pokoju.Test ze znajomości lektury "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego składa się z 15 pytań.. Nazywany był szatanem przez profesora Gąsowskiego ze względu na jego przebiegłość i spryt.. Chłopiec odkrył największą tajemnicę nauczyciela historii - kolejność odpytywania uczniów, czarną nitkę, która udawała w księdze z rachunkami setkę, a także sprawcę zjedzenia jego lodów.2..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt