Proces pielęgnowania pacjenta unieruchomionego w łóżku

Pobierz

Edukacja pacjenta nt. ćwiczeń biernych, które może wykonywać w łóżku samodzielnie.. Dodatkowymi technikami, które można włączyć wterapię pacjenta przebywającego w OIT jest trening mięśni wdecho-wych [22].VOL 24 NR 05'14 (277) 49 lekwpolsce.pl Rehabilitacja Pacjent długotrwale leżący A protracted bed-ridden patient dr n. med.. Róża Czabak-Garbacz1, mgr Karolina Załuska2, lek.. skali Torrance'a Wyniki badań: Badanie wymazu bakteriologicznego z rany nie wykazało żadnej infekcji.. DIAGNOZA .. -zabezpieczenie pacjenta w łóżkuEdukacja pacjenta ma na celu przygotowanie go do współuczestniczenia w procesie leczenia, pielęgnowania i rehabilitacji, ale również do samopielęgnowania, samoopieki i samokontroli.. Niezwykle ważne jest, aby zadbać o jego: mięśnie (pomogą: delikatne masaże nóg - w kierunku od stóp do pachwin, i rąk - od palców po pachy, napinanie mięśni pośladków, ściskanie dłońmi gumowych przedmiotów - dla usprawnienia .Cel pielęgnacji: 1.. W pracy przedstawiono przykładowy proces pielęgnowania na przypadku 79 letniej pacjentki z chorobą Alzheimera.. Rany odleżynowe powstają u pacjentów długotrwale unieruchomionych, ponieważ .2 Dane personalne Imię i nazwisko S. Z.. Po czesaniu włosy wyrzucić do kosza.. Długie przebywanie w pozycji leżącej może być przyczyną wielu cierpień i chorób.. Zaproponowanie ćwiczeń czynnych, które pacjent może wykonywać z pomocą żony..

... Pielęgnacja pacjenta unieruchomionego.

Zapobieganie powstawaniu przykurczy 2.. Płeć mężczyzna Wiek 57 lat Stan cywilny żonaty Wykształcenie wyższe Dane o pacjencie uzyskane w oparciu o dokumentację medyczną Pacjent lat 57 przyjęty na oddział opieki paliatywnej z oddziału intensywnej terapii w stanie ciężkim.. - Sadzanie pacjenta w łóżku w miarę możliwości - Zachęcanie pacjenta do efektywnego kaszlu.Mężczyzna unieruchomiony w łóżku, wymaga pomocy w czynnościach higienicznych, niedożywiony z nietrzymanie moczu i stolca oraz z odleżynami I i III stopnia wg.. Bez dokładnej obserwacji nie zdołamy zaplanować procesu pielęgnowania, ponieważ istnieją problemy, których pacjentka wstydzi się wypowiedzieć, a o jej stanie emocjonalnym dużo można wyczytać z komunikacji niewerbalnej.Utrzymać w dobrej kondycji możesz także chorego długotrwale unieruchomionego w łóżku.. Po zasłaniu łóżka czesać chorą.. Rozpoznanie lekarskie stan po nagłym zatrzymaniu krążenia trzy miesiące temu i resuscytacji w przebiegu .. Istotną rolę w procesie leczenia osób leżących odgrywa prawidłowe odżywianie.. Pacjent po operacji leży unieruchomiony w łóżku w wyniku czego zostały podjęte działania w kierunku prewencji odleżyn.Plik proces pielęgnowania ZOL.docx na koncie użytkownika krejch • folder Pielęgniarstwo • Data dodania: 12 wrz 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.sługę w łóżku..

Powolne uruchamianie pacjenta.

Proces pielęgnowania pacjenta neurologicznego z porażeniem połowiczymZastosowanie udogodnień w łóżku oraz prawidłowe ułożenie kończyn chorego.. Pacjentka w wieku 67 lat zgłosiła się do szpitala z objawami nasilającej się duszności, osłabienia, obrzęków kończyn dolnych, a przy tym łatwo się męczyła.. Unieruchomienie chorego może powodować również zaburzenia emocjonalne.Proces pielęgnowania pacjenta geriatrycznego Kategoria » Geriatria Problemy pielęgnacyjne: 6.. W procesie pielęgnowania zawarte są najważniejsze problemy występujące u pacjentki.Proces pielęgnowania osoby starszej na wybranym przykładzie .. .Długotrwałe unieruchomienie w łóżku spowodowane stanem pacjentki stanowi zagrożenie powikłań np. wystąpienie zapalenia płuc, powstanie, przykurczy, zaników mięśniowych, powikłań zatorowo-zakrzepowych .. · Mobilizowanie pacjenta do aktywnego włączania się w .Proces pielęgnowania w niewydolności krążeniowo-oddechowej.. intensywnego wysiłku lub kombinacja umiarkowanej i intensywnej aktywności fizycznej oraz 8-10 dwiczeo oporowych po 8-12 powtórzeo każdego dwiczenia co najmniej 2 x w tyg.. Spróbuj inaczej sformułować pytanie.Problem pacjenta -duszność- proces pielęgnowania ..

- Oklepywanie pacjenta podczas czynności pielęgnacyjnych.

Pacjent powinien nauczyć się czynności, które ułatwią mu funkcjonowanie w okresie poamputacyjnym i zapobiegną wystąpieniu powikłań pooperacyjnych.długotrwałe unieruchomienie w łóżku, brak czucia bólu, które najczęściej występuje w chorobach neurologicznych lub po udarze mózgu, .. przez co zapobiegają infekcji oraz biorą udział w procesie gojenia ran.. Czesanie.. oraz dwiczenia równoważne i poprawiające gibkośd.Wiele schorzeń zmusza do stałego unieruchomienia chorego.. Basen odnosi do łazienki.Proces pielęgnowania pacjenta unieruchomionego Problemy pielęgnacyjne: 5 Utrzymanie prawidłowych funkcji poszczególnych układów organizmu, Bezradność chorego w utrzymaniu prawidłowej higieny krocza, Trudność w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej spowodowana stanem pacjenta,.Ułatwienie utrzymania higieny pacjenta w sytuacji braku kontroli nad wydalaniem moczu i stolca - prowadzenie dobowego bilansu płynów - kontrolowane nawadnianie organizmu pacjenta - obserwacja wydalanego moczu w kierunku objawów zakażenia i kamicy moczowejproces pielęgnowania pacjenta unieruchomionego w łózku - znaleziono 0 notatek, strona 1/0 Niestety nie posiadamy notatek spełniających podane wymagania.. Zastosowanie udogodnień w łóżku oraz prawidłowe ułożenie kończyn chorego.Plik pr.poz.doc na koncie użytkownika Justyna-12345 • folder Proces Pielęgnowania • Data dodania: 12 paź 2009..

- Częsta zmiana pozycji pacjenta.

Stosowanie leków drogą wziewną-inhalacje - edukacja pacjenta 11.. Stosowanie masażu w celu rozluźnienia mięśni.. - Wykonywanie ćwiczeń biernych kończyn dolnych i górnych.. Ograniczona aktywność ruchowa wpływa na zaburzenia związane z fizjologią i przemianami biochemicznymi w organizmie.. Podstawowe parametry temperatura: 36,8°C , ciśnienie tętnicze krwi 130/85 mmHg, tętno 84 ud/min.. Kładąc cienki ręcznik na plecy i ramiona.. charakteryzuje zasady organizacji opieki nad chorym neurologicznie w środowisku domowym (opieka nad pacjentem w ostrej i w terminalnej fazie choroby neurologicznej); W76.. ułożenie w łóżku w wygodnej pozycji (półsiedzącej), - zmiana bielizny osobistej i pościelowej .W75.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wykańcza zasłanie łóżka.. W przypadku gdy pacjent nałogowo pali papierosy- motywowanie do porzucenia nałogu, edukacja dotycząca szkodliwości palenia .. Algorytm mycia pacjenta w łóżku .Pacjent miewa złe samopoczucie oraz ma negatywny stosunek do własnej osoby, u chorego występuję depresja pooperacyjna.. Miednicę i miskę nerkowatą myje i osusza.. omawia zasady rehabilitacji chorych neurologicznie: cele, zadania i etapy rehabilitacji, zabiegi fizjoterapeutyczne wykorzystywane w neurologii; W77.proces pielęgnowania, proces piel psych delirium tremens, Daniel Trzaska.. Jan Blacha4 1 Katedra i Zak ład Fizjologii Cz owieka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie 2 Studenckie Ko ło Naukowe przy Katedrze i Zak adzie Fizjologii Cz owieka .Celem pracy jest przedstawienie opieki pielęgniarskiej nad pacjentem w trzecim etapie choroby Alzheimera.. Poinformowanie rodziny o ograniczeniach chorego i ustalenie zakresu pomocy rodziny w rehabilitacji pacjenta.Swój proces pielęgnowania oparłam na rozmowie z pacjentką i obserwacji jej w ciągu dnia.. zaburzonym rytmem dobowym, Pacjent pobudzony psychoruchowo w wyniku czego został unieruchomiony przy pomocy pasów na ręce i nogi, mamrocze oraz okresowo tarpie się.. po 30 min umiarkowanej aktywności fizycznej lub 3 x w tyg.. Następnie, gdy pacjent będzie aktywnie uczestniczył w powyższych ćwiczeniach, można przejść do kolejnego etapu rehabilitacji, a więc siadu, przesia - dania z łóżka na krzesło oraz chodu.. Zaproponowanie konsultacji z rehabilitantem.. Posiłki powinny być lekkostrawne, by nie obciążać układu pokarmowego.- Rozmowa z pacjentem i wyjaśnienie celu wykonywanych działań.. Sprząta sprzęt użyty w czasie toalety.. Beata Kasprzyk-Kościk3, dr hab. n. med.. Menu chorego powinno dostarczać wszystkich składników odżywczych (białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt