Rytm i symetria w architekturze plastyka

Pobierz

Nie ma wątpliwości, że w symetrii można odnaleźć piękno (2.)1.. Podręcznik, str.60-65.. Możemy ją oglądać w budowlach wszystkich epok, począwszy od starożytności, do czasów współczesnych.. Dla przypomnienia rytm i symetria w renesansie.. 1.Przeczytać tekst, z podr.od plastyki s. 63-64 2.. Drodzy uczniowie, przeczytajcie z podręcznika do plastyki temat ze str. 63, 64, 65.. 1.I jest to symetria.. Budujemy: "Zamek, pałac z kartonowych pudełek" 5.. Nie podałam terminu, bo liczę że w natłoku lekcji znajdziecie czas na wykonanie zadań z plastyki w odpowiednim dla Was .Plastyka klasa 5(a,b) Lekcja 21 data 27.03.2020 (zapisz w zeszycie) Temat; / Renesansowy plan miasta z rynkiem.. Temat: Otoczenie wpływa na nasze samopoczucie.. Powtórzenie wiadomości o architekturze.. Ale w malarstwie symetrią nazywamy zjawisko w którym na obrazie przedzielonym mniej więcej na połowę po obu stronach znajduje się taka sama powierzchnia kompozycji (Caravaggio- Zdjęcie z krzyża) lub po obu stronach znajduje się taka sama liczba przedmiotów dla równowagi (van Eyck- Małżeństwo Arnolfinich).. Temat: Symetria i rytm w architekturze.. Temat 12: Dynamika w architekturze barokowej i współczesnej.. W podręczniku macie dwie budowle, które zostały zaprojektowane według zasad symetrii i rytmu.Klasa V - plastyka (7.. Rytm i symetria w architekturze..

Rytm i symetria w architekturze.

W antycznym świecie .Klasa V 27.04 plastyka.. Na poprzedniej lekcji dowiedzieliście się o symetrii i o rytmie w niektórych budowlach.. 63-4, zwróć uwagę na dołączony opis do ilustracji-Plastyka 5 B Temat: Nacobezu: - znasz pojęcie architektura - określasz cechy kompozycji budowli, wskazujesz znaczenie rytmu i symetrii, kompozycji rytmicznej i symetrycznej w architekturze - komponujesz barwną fasadę budowli, w której zastosowane są rytm i symetria.. Rytm - powtarzanie się dźwięków lub innych elementów w jednakowych odstępach.. Temat 11: Przedstawianie szybko zmieniających się zdarzeń w sztuce barokowej i późniejszej.. "Moja budowla"- technika dowolna.. Ćwiczenia plastyczne ( praca w grupach 2 osobowych).Symetria i rytm w architekturze, s. Przypomnij sobie co to jest rytm, a co to jest symetria.. ARCHITEKTURA - jest sztuką kształtowania przestrzeni życia człowieka.. Temat: Symetria i rytm w architekturze.. Mówiliśmy o nich w odniesieniu do rodzajów kompozycji (kompozycja rytmiczna, kompozycja symetryczna).. - 9 tydzień.. Symetria to podzielność przedmiotu na odpowiadające sobie, jednakowe lub analogiczne części będące swoim lustrzanym odbiciem (symetriaKompozycja rytmiczna - powtarzające się wzory na obrazie, obrazku, pracy plastycznej, tapecie itd.. Praca plastyczna do wykonania : Wykonaj prace plastyczną przedstawiająca zamek ..

Temat: Rytm i symetria w architekturze.

Aby budowla była symetryczna należy kartkę z bloku złożyć na pół.. Z poprzedniej lekcji do zrobienia mieliście ciekawą budowlę architektoniczną.. Fasady różnych budowli.. Nie podałam terminu, bo liczę że w natłoku lekcji znajdziecie czas na wykonanie zadań z plastyki w odpowiednim dla Was .Rytm i symetria w architekturze - w średniowiecznym zamku.. W warsztacie architekta.. Symetria i rytm w architekturze.. Dzisiaj zajmujemy się symetrią i rytmem w architekturze.. Szybkimi ruchami pędzlaTemat: Rytm i symetria w architekturze.. Sens architektury dostrzegalny jest w codziennych sytuacjach.. Statyka i dynamika w architekturze.. Zadanie plastyczne:Odrobione zadania w formie zdjęcia proszę wysłać na e-mail: W temacie proszę napisać klasę i nr w dzienniku (nie podawać imienia i nazwiska) Temat: Harmonia w malarstwie i rzeźbie renesansowej.. Kto nie wykonał zadania to może to zrobić w każdej chwili.. Zapoznaj się z tekstem w podręczniku: Symetria i rytm w architekturze, s. 63-65.. Kto nie wykonał zadania to może to zrobić w każdej chwili.. Wytnij z kolorowego papieru figury geometryczne, które maj ą powtarzać się rytmicznie w zaplanowanej przez Ciebie budowli.Temat 10: Jak rytm i symetria porządkują formy budowli i planów miast.. W technice kolażu mieliście wykonać projekt fasady dowolnej budowli, zawierający cechyUczniowie wskazują na reprodukcjach w podręczniku symetrię i rytm w architekturze..

Symetria i rytm w architekturze.

Link do strony: Jak rytm i symetria porzadkuja formy budowliZADANIA PLASTYCZNE KLASA V Temat: Sztuka pod gołym niebem.. Następnie wymieniają powtarzające się elementy architektoniczne (kolumny, okna, cegły, kondygnacje, gzymsy).. Temat: Rytm i symetria w architekturze.. Wykonaj ćwiczenie plastyczne.. Elementy takie jak rytm i symetria występują nie tylko w malarstwie i fotografii, możne.Klasa V - plastyka (7.. Zapoznaj się z treścią rozdziału 21str.. Temat pracy: ,,Moja budowla".. W antycznym świecie-starożytna Grecja.. Nacobezu: - znasz pojęcie architektura - określasz cechy kompozycji budowli, wskazujesz znaczenie rytmu i symetrii, kompozycji rytmicznej i symetrycznej w architekturze - komponujesz barwną fasadę budowli, w której zastosowane są rytm i symetria.. ArchitekturaSymetria w architekturze jest obecna od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy - od drobnych elementów, małych budowli, mostów aż po wielkie wieżowce i plany całych miast..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt