Test ze znajomości lektury za niebieskimi drzwiami

Pobierz

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Rafał Kosik 4.. Za niebieskimi drzwiami - Marcin Szczygielski (film) KLASA 6 LEKTURY OBOWIĄZKOWE 1.. Szkoła latania (Janusz Christa).. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Lektura w klasie 5.. 9) Duch zmarłego Marleya odwiedził Scrooge'a, aby: a) poprosić o modlitwę za swoją duszę.. Udostępnij.. test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania .. z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki.. Dzieci są jednak .Test: Roak to: a) wilk b) kruk .. Bilbo uratował krasnoludy z niewoli u leśnych elfów za pomocą: a) magicznego miecza b) łodzi c) beczek d) przebrania Rozwiązanie - W dzieciństwie Tolkien został ugryziony przez: a) wilka b) pająka c) szerszenia .. ze złością Rozwiązanie - Dla Thorina najcenniejszym skarbem w Samotnej Górze był: .Rozwiąż test z lektury Katarynka i sprawdź swoją znajomość fabuły i bohaterów.. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie".Test ze znajomości lektury Chłopi Władysława Reymonta.. c) na kołatce do drzwi.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Podczas lektury doznajemy niesamowitych wrażeń odkrywając bajkowy wymiar fantazji głównego bohatera..

Jak dobrze znasz lekturę za niebieskimi drzwiami.

Za każdą poprawną odpowiedź jest 5 punktów Maksymalna ilość punktów: 50 - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZa niebieskimi drzwiami Marcina Szczygielskiego to - podobnie jak Omega i Czarny Młyn tego samego autora - książka dla młodzieży.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Świat nagle znika, a dzieci budzą się w warszawskim szpitalu.. Cała czwórka była w śpiączce i mieli według lekarzy "grupowy sen".. nati-pati 4 lata temu.. W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz 2.. Łukasz często przechodził do tego świata, aż w końcu zaprosił do niego swoich znajomych z Brzegu.Pobierz: opracowanie lektury za niebieskimi drzwiami.pdf.. Świat ten zamieszkiwały dziwne zwierzęta oraz tajemnicza postać - Krwawiec.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.6.. Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem - John Ronald Reuel 3.. Skomentuj.. Akademia pana Kleksa - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Akademii pana Kleksa.. Co rozbolało Mirmiła w drodze na Łysą Górę?. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. d) wstawić się za Bobem Cratchitem.Powieść Za niebieskimi drzwiami jest jedną z proponowanych lektur uzupełniających dla klas V szkół podstawowych..

2Jak dobrze znasz film "Za niebieskimi drzwiami"?

Skomentuj.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. — O kim mowa?Jesteś tutaj: Strona główna » Nauczanie zdalne » EDUKACJA KLAS IV-VIII » Język polski » Klasa V - Temat: Sprawdzamy znajomość lektury Klasa V - Temat: Sprawdzamy znajomość lektury Utworzono dnia 22.04.2020Test ze znajomości lektury - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraO autorze.. Test przeznaczony jest na 45 minut.Za niebieskimi drzwiami Łukasz odnalazł przedziwny świat niebiesko-srebrny.. Jak dobrze pamiętasz tę lekturę?. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" to klasyczna baśń fantasy autorstwa C.S. Lewisa.. Rozwiąż test.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. c) Rzucił się na wroga, zderzył się z jego maszyną i obaj piloci zginęli.. Pan Tadeusz (fragmenty: zwyczaje i obyczaje, polowanie) - Adam Mickiewicz 5.b) na filiżance z herbatą.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. CrazyPanda 4 lata temu.. Pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924.Lektury (19866) Literatura (12839) Obyczaje (3695) Plastyka (19049) Poezja (12540) ..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Powodzenia!Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Chłopi - powieść Władysława Reymonta, pisana w latach , opublikowana w formie książkowej w latach .. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!b) Leciał wciąż za samolotem wroga, nie bacząc na świszczące wkoło pociski.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Powiązane z testem z Akademii pana Kleksa.. - Czy potrafisz skupić się pod .. Znajdź ukryte butelki Coca-Coli!Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Test wiedzy z lektury Kajko i Kokosz.. d) na oparciu fotela.. d) Rzucił się na wroga, wystraszył go śmiertelnie, spowodował rozbicie się nieprzyjacielskiego samolotu, a sam poleciał dalej.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Akademia pana Kleksa Jana Brzechwy.. Natrafiamy na momenty, w których książka staje się powieścią science- fiction a nawet horrorem.. Bez grubych milionów zrobił mądry (i przerażający zarazem) film familijny o podróży w podświadomość .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

Rozwiąż test!Test wiedzy z lektury.

Test wiedzy o filmie ,,Za niebieskimi drzwiami" .. Tylko prawdziwy fan Addison Rae zda ten test z .. Wskaż strzałkę!. Uważam, że "Za niebieskimi drzwiami" nie jest książką wyłącznie dla .Co wiesz o książce ,,Za niebieskimi drzwiami"?. Zrób test online i sprawdź!Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Można ją nazwać powieścią przygodową czy obyczajową, choć znajdziemy w niej też liczne motywy znane z literatury science fiction i horrorów.. .Zadania sprawdzają znajomość treści i problematyki powieści Mariusza Szczygielskiego "Za niebieskimi drzwiami" oraz poprawność redagowania sprawozdania z lektury.. 160 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. ze to ojciec Łukasza.. Udostępnij.. Sprawdź, czy dokładnie przeczytałeś lekturę pt. ,,Za niebieskimi drzwiami'' odpowiadając na pytania tego Quizu!. Tom 1 - Jesień.. .1) Akademia pana Kleksa mieściła się na końcu ulicy: a) Czekoladowej b) Atramentowej c) Cukierkowej d) Baśniowej 2) W akademii uczyło się: a) ponad dwustu uczniów b) dwudziestu dwóch uczniów c) dwudziestu czterech uczniów d) ponad trzydziestu uczniów 3) Za pierwszym razem pan Kleks wysłał Adasia do jednej z bajek Andersena po: a) atrament b) zapałki c) kluczyk d) słodycze 4 .Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Gdzie wychowywała się Mary?. Jej fragmenty znalazły się w podręczniku do języka polskiego dla klas V Między nami , którego wydawcą jest Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe [14] .. Test wiedzy o rzeczach związanych z babcią!. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. c) zemścić się za zapomnienie o nim.. b) pomóc mu uniknąć podobnego losu.. Książka opowiada o czwórce dzieci, które przedostają się do magicznej krainy przez tylne drzwi starej garderoby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt