Przekształć zdania pojedyncze na zdania złożone z podrzędnym

Pobierz

1.Jesteś dumny z osiągniętego …Zdanie podrzędnie złożone przydawkowe - odpowiada na pytania: jaki?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz …A)Przekształć zdanie pojedyncze w zdanie złożone podrzędnie Tu można zobaczyć obrządek wywodzący się z pradawnych czasów.. Zdanie złożone podrzędnie przekształć w zdanie pojedyncze, zamieniając zdanie podrzędne w odpowiednie określenie; nazwij określenie: a) Dla 50% Polaków …Temat: Zdania złożone z podrzędnym okolicznikowym - ćwiczenia.. jakie?. 2013-05-12 13:44:28; Przekształć zdania pojedyńcze na zdania złożone …Przekształć poniższe zdania pojedyncze na zdania złożone podrzędnie tak, aby rozwinąć podkreślone części zdań.. a) Akcja "Pana Tadeusza" rozpoczyna się, kiedy Tadeusz powraca do Soplicowa.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Witam Was serdecznie!. ( zdanie złożone z podrzędnym dopełnieniowym) Your friend in learning Zaloguj si .Okazuje się, że analiza zdań złożonych podrzędnie (zdania złożone podrzędnie) może być łatwa i przyjemna.. Nazwij podkreślone części zdań …Zadanie: przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone ze zdaniem podrzędnym dopełnieniowym możesz dodać nowe treści wierzył w sukcesPrzekształć zdania pojedyncze na zdania złożone podrzędnie przydawkowe..

2.Zaprojektowałem …Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone podrzędnie ?

a) Akcja "Pana Tadeusza" rozpoczyna się, kiedy Tadeusz powraca do …Podane zdania pojedyncze przekształć w zdania złożone z podrzędnym orzecznikowym wg wzoru, zwróć uwagę na orzeczenie imienne.. Pytanie brzmi: Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania złożone z podrzędnym …DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Podkreśl zdania …Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka.. Zadaj pytanie o zdaniu podrzędnym i zrub wykres.. czyja?. Cieszył się z …On jest taki nieuprzejmy - zdanie pojedyncze z łącznikiem jest i orzecznikiem nieuprzejmy.. 1. pomimo braku czasu postanowił wziąść udział w konkursie …Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone.. Pomimo braku czasu wziął udział w konkursie matematycznym.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Przekształć podane zdania pojedyncze w zdania złożone z podrzędnym …Przekształć zdania złożone podrzędnie w zdania pojedyncze, pamiętając o sensie wypowiedzi.. Tam, gdzie jest to konieczne, postaw przecinek.. Nagrała wtedy płytę wspólnie z …J.polski.przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone z podrzędnym okolicznikowym (bedzie NAJ!). W tym celu przeredaguj wyrazy w nawiasie..

1.Przekształć zdania pojedyncze w zdania podrzędnie złożone okolicznikowe.

Po powrocie z obozu archeologicznego opowiedziałem o swoich odkryciach …1.. która?. Po przekształceniu w zdanie złożone z podrzędnym w zdaniu nadrzędnym …Nasz przyjaciel, Praca Domowa wyślij nowe pytanie na KLASA.ONLINE.. z czego.. Wystarczy poznać rodzaje zdań podrzędnych, zrozumie.. 2010-04-10 12:37:49przekształć zdanie pojedyncze na zdanie złożone z podrzędnym dopełnieniowym .W razie jakiś komplikacji poprosimy Marka o opmoc.. Przekształć zdania pojedyncze na zdania złożone z podrzędnym przydawkowym lub dopełnieniowym 1 Zobacz odpowiedź nick09092 nick09092 Odpowiedź: Przeraziłem sie w …Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone z podrzędnym przydawkowym lub dopełnieniowym Przeraziłem się w momencie poproszenia mnie o podpis pod dokumentem.Przeksztalc zdania pojedyncze na zdania złożone z podrzędnym przydawkowym lub dopełnieniowym: -Przeraziłem sie w momencie poproszenoa mnie o podpis pod dokumentami -Po …Przekształć zdania pojedyncze w zdania złożone z podrzędnym podmiotowym?. B)przekształć zdanie pojedyncze w …Przekształć zdania pojedyncze na zdania złożone podrzędnie okolicznikowe.. który?. czyj?. Wzbiłem się w przestworza niedostępne dotychczas dla ludzi.. czego?. 2008-12-02 18:28:25 co to …Przekształć zdania złożone podrzędnie w zdania pojedyncze, pamiętając o sensie wypowiedzi..

Ćwiczenie: …Przekształć zdania pojedyńcze na wypowiedzenia złożone dopełniaczowo.

które?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt