Test wiedzy o kaszubach

Pobierz

Oto pierwsza część gry, w której możesz sprawdzić swoją wiedzę o języku, kulturze, geografii i historii Kaszub.. Sprawdź swoją wiedzę, rozwiązuj quizy online.. Uczestnicy w zespołach rozwiążą test i krzyżówkę dotyczącą życia i działalności Franciszka Tredera oraz jego dzieła jakim jest Muzeum Kaszubskie.. Po raz drugi szkoła zorganizowała tak ważną dla Regionu imprezę o zasięgu wojewódzkim.. Jana Pawła II w Borkowie 19 maja 2017 r. był dniem zmagań najlepszych małych znawców Kaszub.. a) Orzeł b) Gryf c) Koza 3) Flaga Kaszub ma barwy: a) biało - żółte b) czarno - żółte c) czerwono - białe 4) Gbùr to po kaszubsku .. a) Gospodarz b) Chłop c) Niechluj 5) Czapka po kaszubsku to .Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Znasz odpowiedzi na te pytania?. Sprawdź, co wiesz o tym regionie!. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. V i.Test odbędzie się się w sobotę 4 września o godz. 11 na 34. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku.. Zawody składały się z trzech części: w pierwszej uczestnicy pisali test, w drugiej publiczność i jury oglądali przygotowane przez zespoły filmy i prezentacje multimedialne na tematy do wyboru: "Życie i twórczość księdza Janusza Pasierba" lub "Rumia - miasto z .Muzeum w Będominie test wiedzy Quiz.. Poza częścią konkursową uczestnicy będą mogli zwiedzić taras widokowy na 32. piętrze Olivia Business Centre w Gdańsku, skąd podziwiać można niepowtarzalny widok na całe Trójmiasto, Kaszuby i Zatokę Gdańską.8 kwietnia 2016 r. w ZS w Rokitach odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach "Kaszubskie ABC"..

Test wiedzy o Kaszubach.

1) Co jest stolicą Kaszub ?. Tuwò je drëdżi dzél jigrë, w jaczi Të mòżesz sprawdzëc swòjã wiédzã ò jãzëkù, kùlturze, geògrafie ë historie Kaszëbów.. Drugim etapem zmagań była ocena kilkuminutowych prezentacji multimedialnych przygotowanych przez wszystkie drużyny.. 15 kwietnia mija termin składania odpowiedzi w Konkursie Wiedzy o Kaszubach Kończy się XVII Konkurs Wiedzy o Kaszubach.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach w szkole Borkowie.. Autorką pytań jest Jolanta Czerwińska, nauczycielka języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Kiełpinie.. Zapraszamy do quizu oraz do nas: !. a) Kościerzyna b) Warszawa c) Gdańsk 2) Co jest w herbie Kaszub ?. kaszubskie słownictwo klasa 1 - powtórzenie Open the box.. PawEw 1 rok temu.. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum kaszubski.Witaj!. Pytania podzielone są na kategorie wiekowe, a wszyscy chętni mogą wykazać się talentami plastycznymi i umiejętnościami komputerowymi w zadaniu specjalnym.Relacja filmowa z Quizu wiedzy o Kaszubach zaprezentowanego podczas Biesiady Kaszubskiej, która odbyła się 16.07.2016 roku w JasieniuSwornegacie.pl - Aktualności - Test Kaszuba..

I Gminny konkurs wiedzy o Franciszku Trederze odbędzie się w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach w dniu 14 kwietnia o godz. 9.00.

Rozwiąż quiz!Rozpoczynamy Konkurs Wiedzy o Kaszubach Sprawdź się - co wiesz, a czego nie wiesz o Twojej rodzinnej ziemi, jej bohaterach, przyrodzie, historii, tradycji i języku.Udostępnij.. - Wielki Test Wiedzy o Metropolii to nie tylko możliwość weryfikacji wiedzy o regionie w którym mieszkamy, pracujemy czy się uczymy, ale również świetna zabawa - mówi Michał Glaser prezes Zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.Zapraszamy uczniów pomorskich szkół do udziału w XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Kaszubach.. Zapraszamy was do kolejnego sprawdzenia swojej wiedzy, ale przede wszystkim do .Leksyka - wybrane słownictwo kaszubskie, Józef Belgrau, Borkowo 2017 Utworzono dnia 03.02.2017, 16:57 Symbole Kaszub - hymn, godło, flaga, nazwa i stolica Kaszub, Józef Belgrau, Borkowo 20171.. Młodzież w ciekawy sposób opowiedziała w nich o "Stolicach Kaszub".Dzień Jedności Kaszubów obchodzony jest na pamiątkę pierwszej wzmianki o Kaszubach- podaj jej datę.. Organizuje go redakcja "Dziennika Bałtyckiego" w Kartuzach wespół ze Zrzeszeniem Kaszubsko - Pomorskim, oddziałem w Kartuzach oraz Zarządem Głównym.Pasja w podróży.. Rozwiąż quiz!Sprawdź najnowsze quizy o Kaszubach.. Kto i gdzie wrzucił pierścień do morza w 1920 r. 3.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Ile wiesz o Kaszubach..

W przypadku zmiany decyzji przekreśl znakiem "x" zaznaczone wcześniej kółko i zakreśl nowe.Były kaszubskie słówka, teraz czas na mały test wiedzy o Kaszubach!

5.W Szkole Podstawowej im.. Rozpocznij test.. Skomentuj.. Udostępnij.. Klasa 1 kaszubski.. Zacznijmy od języka kaszubskiego, którym według statystyk posługuje się aż 100 tys. osób.. Wyjątkowo w tym roku - z powodu pandemii, konkurs ogłaszamy jesienią, a nie jak w poprzednich latach, wiosną.. 13 sierpnia bieżącego roku już po raz trzeci w Swornegaciach zorganizowany zostanie Test Kaszuba.. Komisja konkursowe czeka na nadesłane prace w redakcji "Dziennika Bałtyckiego" w Kartuzach do końca poniedziałku, 15 kwietnia.Konkurs Wiedzy o Kaszubach 2020 - Wiktoria i Bartek odebrali nagrody Z uwagi na pandemię w kraju nie odbyła się w tym roku uroczysta gala wręczenia nagród w XXIV Konkursie Wiedzy o Kaszubach.IX edycja olimpiady odbyła się dnia 21 listopada 2008r.. Zagraj w quizy wiedzy, przyrodnicze.TEST PRÓBNY (WIOSNA 2017) II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach "Kaszubski Wiec" Zaznacz kółkiem literę "a)","b)","c)" lub "d)" przy poprawnej odpowiedzi.. 3.XVIII Konkurs Wiedzy o Kaszubach 2014 - zobacz, poszukaj odpowiedzi, przyślij je do redakcji!. Kaszuby to nie tylko morze.. Do 18 kwietnia czekamy na odpowiedzi w Konkursie Wiedzy o Kaszubach.. Tegoroczne kaszubskie zmagania w Szkole Podstawowej im.Zapraszamy dzieci i młodzież z Pomorza do udziału w XIX Konkursie Wiedzy o Kaszubach..

Po raz piąty uczniowie szkół podstawowych z województwa pomorskiego wykazali się bogactwem wiedzy o regionie podczas Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kaszubach "Kaszubski Wiec".

Hardcore RunZobacz też: I LO w Rumi: Warsztaty AIESEC [Zdjęcia] I LO w Rumi: Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu.. Poprawnie uda nam się to, kiedy powiemy.. Dobri dzéń.Kaszuby.. Wymień zwyczaje i obrzędy związane z nocą świętojańską.. Po przybyciu do regionu należy się odpowiednio przywitać.. W ramach tej plenerowej zabawy w obrębie miejscowości utworzonych zostanie ok. 8 punktów - stoisk, z których każdy w swoisty sposób będzie nawiązywał do historii i tradycji kultywowanych .Wielki Test Wiedzy o Metropolii to nie tylko możliwość sprawdzenia wiedzy o regionie, ale przede wszystkim dobra zabawa i mnóstwo atrakcji.. Skomentuj..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt