Charakterystyka santiago z cytatami

Pobierz

Był on siedemdziesięcioletnim człowiekiem, który został bardzo doświadczony przez los.. 2009-04-16 22:30:15Glównym bohaterem opowiadania,,Stary czlowiek i morze Ernesta Hemingwaya jest rybak Santiago.. Przedstawienie sytuacji i postaci 2.. Wygl d zewn trzny 3.. Kark jego pokrywają liczne bruzdy, a twarz zmarszczki i ciemne plamy po niezłośliwym raku skóry.. Ale cóż to za ogromna sztuka i ileż przyniesie na targu, jeżeli mięso jest dobre!. Uczy się zawodu, pracując z doświadczonymi rybakami.. Wciąż trzymał na ramionach ciężar ciągnącej ryby…".Santiago był bardzo szczupły, lecz niewiarygodnie silny.. Odkąd skończył pięć lat, pomaga staremu rybakowi, wypływając z nim na ryby.. Żyje w nędzy, na obrzeżach Hawany.. Przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin, uczył go wielu pożytecznych rzeczy, miedzy innymi sztuki zeglarstwa i łowienia ryb.Santiago - charakterystyka Wygląd: Wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i niezłomne - szczupły, wręcz chudy, a na jego skórze widać było głębokie bruzdy.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.. W jego wyglądzie jest coś, co budzi zdziwienie "Wszystko w nim było stare prócz oczy, które miały tę samą barwę, co morze i były wesołe i niezłomne".Santiago charakteryzował się tym, że uparcie dążył do obranego wcześniej celu..

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze" (z cytatami) poleca 80 % 1130 głosów.

Skóra bohatera pokryta była ciemnymi plamami.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 312 pkt.. Patrycja_123 106 pkt.. Od piątego roku życia pływał z Santiago na jego łodzi.. Najczęściej jest nazywany przez narratora "starcem", "rybakiem" lub po prostu "starym".. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Ręce ma poorane głębokimi szramami, powstałymi na skutek wieloletniej pracy na morzu.. Główny bohater opowiadania.. Olivia16 133 pkt.. Przede wszystkiem to musi by wed ug planu poni ej: 1.. Jest rybakiem w podeszłym wieku.. Gdy był niemowlęciem, został porzucony w górach przez ojca, a następnie zaniesiony przez pasterza do Koryntu, do Polybosa i Meropy.Charakterystyka Santiago.. Usposobienie i cechy charakteru 5.Charakterystyka Manolina Manolin to młody przyjaciel Santiago, prawdopodobnie ma kilkanaście lat.. "W gruncie rzeczy odpoczywał tylko względnie.. Rekiny chciały zjeść rybę złowioną przez Santiago.Ten walczył z nimi, chcąc ocalić swoją zdobycz.Przyjaźnił się z chłopcem o imieniu Manolin, który był dla starca najbliższą osobą.. Usposobienie i cechy charakteru 5.. Rodzice chcieli uczynić z niego księdza, co byłoby powodem do dumy dla prostej, wiejskiej rodziny, która podobnie jak jego owce pracowała jedynie na chleb i wodę..

Pomimo sędziwego wieku, cechuje się dużą siłą.Charakterystyka Santiago (stary człowiek i morze) z cytatami.

Mieszka samotnie nad brzegiem morza.. MatyldA199 62 pkt.. Treść.. Manolin był dla Santiago przyjacielem i jedynym jego opiekunem.. Niestety, od 84 dni rybaka prześladuje pech, gdyż nie złowił w tym czasie ani jednej ryby, dlatego też nadano mu przydomek "Salao", co oznacza "pechowy".. Wygląd zewnętrzny 3.. W młodości pracował jako żeglarz (dopłynął do brzegów Afryki), był też znany ze swej wyjątkowej siły fizycznej.. Wziął przynętę, jak na samca przystało, i ciągnie jak samiec, a walczy bez popłochu.Charakterystyka Santiago Santiago to główny bohater książki Ernesta Hemingwaya pt."Stary człowiek i morze".. O tym jak wyglądał świadczy cytat : "Stary był suchy i chudy, a na karku miał głębokie bruzdy.Ok, wi c potrzebuj charakterystyki Santiago.. 2011-10-19 18:33:07 Ocena postaci Santiago " stary człowiek i morze " hemingwaya?. Świadczy o tym cytat: "Do szesnastego roku życia pobierał nauki w seminarium.. Studiował łacinę, hiszpański i teologię".Charakterystyka Santiago; REKLAMA..

Na starość dawny bohater mieszka w ...Proszę Damm naj -Napisz charakterystykę : Santiago "Stary człowiek i morze" Z cytatami ;) Od 1 do 1 z 1 .

Głównym bohaterem opowiadania Ernesta Hemingway`a pt. "Stary człowiek i morze" jest stary rybak Santiago, świadczą o tym cytaty: "Był on starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfsztromie, pływając .Charakterystyka Santiago Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfstromie pływając samotnie łodzią (…) tak zaczyna się nie tylko opowieść Hemingwaya, ale i opis jednej z najbardziej znanych postaci w historii światowej literatury - biednego kubańskiego rybaka - Santiago.Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze" (z cytatami) Głównym bohaterem opowiadania Ernesta Hemingway`a pt. "Stary człowiek i morze" jest stary rybak Santiago, świadczą o tym cytaty: "Był on starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfsztromie, pływając samotnie łodzią", "Wszystko w nim było stare prócz oczu, które miały tę samą barwę co morze i były wesołe i .Charakterystyka Santiago - "Był starym człowiekiem, który łowił ryby w Golfsztromie (…)" Santiago to tytułowy "stary człowiek", główny bohater opowiadania.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Umysłowość 4. kruszynkaxd 54 pkt .cytaty z książki "Stary człowiek i morze" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Ale człowiek nie jest stworzony do klęski.. Człowiek samotny (jego żona zmarła wiele lat wcześniej).Ok, więc potrzebuję charakterystyki Santiago..

To Santiago nauczył go wszystkiego o morzu i łowieniu: "Stary nauczył chłopca łowić ryby i chłopiec go kochał".Charakterystyka Edypa z cytatami.

Stary, kubański rybak, szczupły, opalony, kościsty, ale wciąż niezwykle silny i wytrzymały.. O trudne.pl;Przyjaźnił się z chłopcem o imienu Marlin.. Starzec ma w nim opiekuna i najbliższą osobę.Santiago otrzymał solidne wykształcenie.. Ubierał się w starą, połataną koszulę oraz chodził boso.. _JAGODOWO_ 147 pkt.. MayaUczySie123 66 pkt.. Filmy.. "Stary człowiek i morze".. Stary rybak uczył chłopca łowienia ryb.. Mieszkał on samotnie w Hawannie nad brzegiem morza w chacie zbudowanej z twardych lisci palmy królewskiej.. pomożecie?. Oczy Santiago były piękne.Santiago kontra marlin: Nie może wiedzieć, że ma przeciwko sobie tylko jednego człowieka, ani że ten człowiek jest stary.. Rybak był bardzo biedny.. Pewnego dnia jego rodzice zażądali, aby opuścił starego rybaka i zaczął pływać na innej łodzi.Przydatność 65% Przeciwności z jakimi walczył Santiago w opowiadaniu Stary czlowiek i morze - cytaty.. REKINY "Rekiny zaatakowały go ponownie dopiero tuż przed zachodem słońca".. Po imieniu zwraca się do niego jedynie Manolin.Santiago to stary człowiek, zniszczony ciężką pracą, samotny, chudy, posiadający plamy na ciele i głębokie szramy na dłoniach, wierzy jednak w swoje siły.. Więcej Dodał/a .Charakterystyka Manolina Manolin jest kilkunastoletnim chłopcem, który łowi ryby wspólnie z Santiago.. Wykazał to łowiąc marlina, gdzie również nie była obojętna jego niewiarygodna wytrwałość.. Przede wszystkiem to musi być według planu poniżej: 1.. Na jego silnych rękach były blizny po ranach powstałych podczas zmagania się z rybami.. Stosunek do przyrody i .Charakterystyka Santiago Santiago to główny bohater opowiadania Ernesta Hemingway'a p.t.. Santiago wyglądał na bardzo wyniszczonego życiem.. Przedstawienie sytuacji i postaci 2.. 2009-04-25 16:39:01 Jak Santiago (" stary człowiek i morze ") przeżywał swoją starośc?. NIe są mi koniecznie potrzebne cytaty, ale jeśli chcecie, to prosze bardzo - daję wolną rękę.. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze więcej.. cirrus 236 pkt.. Od narodzin stawiał on czoła przeciwnościom losu.. Przyjaźni się z chłopcem o imieniu Manolin.. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt